Windesk Personel Servis Yönetimi

Personel Servis Yönetimi

Personel servis yönetimine ait personel, servis araçları ve hizmet operasyonlarınızı harita servisleri üzerinden bulut ortamında kolayca yönetebilirken, maliyet, kalite, güvenlik, servis araçları, sürücü performansı ve kullanıcı memnuniyet metriklerini bütünsel ve tek bir ortamdan yönetebilirsiniz…

Personel Servis Yönetimi

WinDesk Personel Servis Yönetim uygulaması tek bir platform üzerinde birden fazla müşteri ile birden fazla servis firmasını tek bir platformda buluşturan ve tüm operasyonu harita tabanlı – gerçek zamanlı yönetimini uçtan uca sağlayan uygulamadır. Müşteri, Servis Firması ve Servis Personeli için özelleştirilmiş WEB ara yüzlerine ve mobil uygulamalara sahiptir.

WinDesk Personel Servis Yönetimi ; Personel Servis Hizmetlerinizi tek bir platformda uçtan uca dijitalleştirirken, operasyonel kolaylık ve mükemmellik sağlar.

Tasarruf, güvenlik ve verimlilik bir arada...

 • Müşteri ve Servis firmalarına ait sözleşmelerin yönetimi.
 • Güncel Türkiye haritası üzerinde güzergâh rota planlaması.
 • Güzergâh/Rota değişiklerinde servis sorumlusu, servise kayıtlı personel ve servis firmalarına otomatik eposta/SMS bildirimi.
 • Araçlara takılacak cihazlarla Gerçek zamanlı olarak servis aracı takibi, planlanan güzergâh/rotaya uyumlarını, kalkış-varış saatlerini, durağa varış saatlerini izleme
 • Araçlara takılacak kart okutma cihazları ile gerçek zamanlı personel servis kullanım takibi
 • Araç/şoför takibi
 • Özel mesai, fazla mesai, esnek saatler yönetimi.
 • Mesafe, araç kapasitesi ve çalışma saati koşullarına göre maliyet parametreleri tanımlama ve gerçekleşen değerler üzerinden hakediş oluşturma
 • Maliyetlerin birimlere göre dağılımı
 • Ceza koşullarını tanımlama ve ceza oluşturma.
 • Sözleşme dışı özel organizasyonların takibi
 • Personel Self Servis
 • Yardım Masası
 • Hizmet kalitesi arttırılır
 • Operasyonel hizmet maliyetleri düşürülür
 • Servis Firmaları ile yapılan sözleşmelerdeki operasyonun gerçek zamanlı takibi yapılır
 • Güzergâh tanımlama, durak oluşturma, personel servis talepleri, talep onayları, gibi tüm aktiviteler dijital ortamdan yönetilir
 •  Hizmet operasyonları hızlandırılır
 • Araç ve sürücülere ait evrak, belge gibi bilgiler kaynağından işlenir ve merkezi iş yükü azaltılır
 • Müşteri – Servis Firması ilişkisini uygulama üzerine taşıyarak anlık olarak servisi takip etmeyi sağlamak
 • Yardım masası üzerinden gelen tüm talep, sorun, şikâyet gibi bildirimler tek temas noktası ile merkezi yönetilir ve raporlanır
 • Personel memnuniyeti arttırılır
 • Sürücü ve Servis firması performans parametrelerine uygun izlenir, ceza ve puan sistemi yanı sıra hizmet karnesi oluşturulabilir.
 • Personel ve Servis firması self servis portal ara yüzü ortamından sistemi etkin kullanır
Müşteri Yönetimi

Müşteriler istenen detayda tanımlanabilir. Operasyonel hizmet sürecinde Müşteri ile ilgili müşteri bilgi-kayıt ekleme, görüntüleme, silme ve müşteri lokasyonu gibi farklı işlemler gerçekleştirilir.

Tedarikçi Yönetimi (Servis Firması)

Servis Firmaları istenen detayda tanımlanabilir. Operasyonel hizmet sürecinde Servis Firması ile ilgili bilgi-kayıt ekleme, güncelleme, görüntüleme ve silme gibi farklı işlemler gerçekleştirilir.

Sözleşme Yönetimi

Farklı lokasyonlar için farklı servis firmaları ve/veya aynı lokasyon için birden fazla servis firması ile sözleşme tanımlanabilir. Servis Firmaları ile imzalanan sözleşmeler kolayca takip edilir, araçlar tanımlanabilir mesafe, araç kapasitesi, çalışma saatleri gibi farklı kriterlere bağlı ödeme koşulları tanımlanarak, otomatik hak edişler çıkartılabilir.  

Araç Yönetimi

Servis Firmalarına ait gerekli araç bilgileri, kullanılan araç takip cihazı ve ek belgeleri sisteme tanımlanır. Operasyonel hizmet sürecinde Servis Firması ile ilgili araçlar için bilgi-kayıt ekleme, güncelleme, görüntüleme ve silme gibi farklı işlemler kullanıcı tarafından gerçekleştirilir.

Sürücü Yönetimi

Servis Firmalarına ait araç sürücüleri için kimlik bilgileri ve ek belgeleri sisteme tanımlanır. Operasyonel hizmet sürecinde Servis Firması ile ilgili sürücü bilgi-kayıt ekleme, güncelleme, görüntüleme ve silme gibi farklı işlemler kullanıcı tarafından gerçekleştirilir.

Güzergâh/Rota Yönetimi

Güzergâh/rotalarınız harita üzerinde manual veya ayrıca araç takip sistemlerinden aktarılır. Gidiş ve dönüş güzergahları ayrıca oluşturabilir, durak ve geçiş noktası tanımlanabilir, taslak güzergahlar üzerinde çalışılabilir. Güzergahın üzerindeki duraklar harita üzerinde ve aracın duraktan geçeceği saat tanımlanabilir. Operasyonel hizmet sürecinde Güzergah/Rota ile ilgili  bilgi-kayıt ekleme, güncelleme, görüntüleme, silme,  güzergah personel ilişkisi ve güzergah, araç ve  sürücü ilişkisi gibi farklı işlemler gerçekleştirilir. Infotech – Locationbox ve diğer harita servisleri ile entegrasyon gerektirir.

Personel Yönetimi

Personelin bilgilerini toplu aktarabilir veya adres girişlerini yapmaların sağlanabilir. Adreslerine belirlenen mesafede olan duraklara servis kaydı yaptırmasını sağlanır. Servis kullanım listeleri otomatik oluşturulur.  Personel tanımı Müşteri’nin güvenlik kurallarına göre değişebilir.  Operasyonel hizmet sürecinde büyük bir işlem hareketine sahip Personel ile ilgili bilgi-kayıt ekleme, güncelleme, görüntüleme ve silme gibi farklı işlemler gerçekleştirilir.

Sefer Yönetimi

Güzergahta tanımlı olan aracın kalkış noktasına gelmesi ve sırası ile duraklardan personeli alarak varış noktasına kadar gitmesi bir sefer olarak tanımlanır.  Yapılan her sefer için bir takip kaydı oluşturulur. Bu kayıt kalkış, duraklar ve hedefe varış, binen personel bilgisi ve araç takip sisteminden gelen diğer uyarı bilgilerini içermektedir. Seferlerin anlık durumu WinDesk Personel Servis Yönetimi üzerinden ilgili araç seçilerek izlenebilir. Müşteri’nin istemesi halinde eposta ve cep telefonu bilgileri alınarak değişen bilgilerde veya servisin yaklaşma durumunda eposta/SMS gönderimi yapabilir.  Güzergahta çalışacak araç ve sürücü bilgileri değiştiğinde servise kayıtlı personele e-posta ile bilgilendirme yapılır, Servise kayıtlı personel değiştiğinde servis firmasına ve servis sorumlusuna eposta ile bilgilendirme yapabilir. Infotech – Infomobil ve diğer araç takip sistemleri ile entegrasyon gerektirir.

Servis Kullanım Takibi

Servis araçlarına takılan kart okuma ve araç takip cihazlarından gelen verilerin anlık aktarımı ile hem servis kullanımını hem de servis araçlarının rota, saat ve hız limitleri uyumlarını takip edebilir, planlanan ile karşılaştırılabilir.  Aynı anda birden fazla servis aracı takip edilebilir. Infotech ve diğer kart okuma cihazları ile entegrasyon gerektirir.

Hakediş Yönetimi

Planlanan veya gerçekleşen değerler üzerinden detaylı maliyet bilgisine ulaşabilir, maliyetleri harcama merkezlerine dağıtabilirsiniz.  Birçok başlık altında ve iş kurallarına göre aylık hak ediş hesapları ve kesintileri oluşturulur.

Personel Yardım Masası

Personellerin Servis İşlemleri müşteri bazında değişiklik gösterebilir. Standart olarak ilk defa servis kaydı, servis değiştirme, servis kaydı silme, günlük servis kullanımı, şikayet yönetimi, taksi kullanım bedeli talebi gibi arama nedenleri için yardım masası hızlı çözümler sunmaktadır.  Bu işlemler müşterilerin taleplerine göre değiştirilebilir ve/veya arttırılabilir.

Servis Firması Yardım Masası

Servis Firması çalışanlarının servis hizmet işlemleri için standart olarak ceza/puantaj itirazı, kilometre itirazı, araç cihaz arızası, yeni cihaz talebi, gibi   arama nedenleri için yardım masası hızlı çözümler sunmaktadır.  Bu işlemler müşterilerin taleplerine göre değiştirilebilir ve/veya arttırılabilir.

Müşteri Yardım Masası

Servis Firması çalışanlarının servis hizmet işlemleri için standart olarak ceza/puantaj itirazı, kilometre itirazı, araç cihaz arızası, yeni cihaz talebi, gibi   arama nedenleri için yardım masası hızlı çözümler sunmaktadır.  Bu işlemler müşterilerin taleplerine göre değiştirilebilir ve/veya arttırılabilir.

Raporlama

Hazır raporların yanı sıra rapor uygulaması ile bir çok yeni rapor kullanıcı tarafından yapılabilir.